• Data:19.10.2024 10:00 - 20.10.2024 15:00
  • Lokalizacja Rzemieślnicza 5a, Nidzica, Polska (Mapa)

Zapisuję się na kurs

Opis

Dwudniowe warsztaty autorskie dla osób, które chcą nauczyć się powtarzalnych i skutecznych technik zaawansowanych.  Nauczysz się nie bać się leczenia tych przypadków które wydają się na początku nie do zrobienia.  Sprawdź jakie wyniki uzyskują nasi kursanci. Zapytaj znajomych którzy byli na naszych szkoleniach.


Zagadnienia które zostaną szczegółowo omówione i przećwiczone na kursie to:


  1. Opracowanie, dezynfekcja i wypełnianie kanałów bardzo zakrzywionych i kanałów typu „S”.
  2. Skuteczne techniki deobturacji systemów kanałowych - usuwanie past, gutaperki i cementów.
  3. Wyjmowanie wkładów z włókna szklanego oraz standardowych wkładów metalowych.
  4. Postępowanie w przypadku resorpcji wierzchołka i „open apex”.
  5. Diagnostyka i postępowanie z perforacjami zlokalizowanymi w strefie apikalnej, w środkowej części kanału, w ujściu oraz w dnie komory.
  6. Obturacja w przypadku kanałów bardzo długich, zakrzywionych i z otwartym wierzchołkiem. 


 W części praktycznej nauczysz się jak diagnozować i klasyfikować trudne przypadki. Podpowiem Ci jak opracować podwójne krzywizny, lub te pojedyncze, za to bardzo krzywe. Z tymi zakrzywionymi kanałoami problem jest od początku do końca, więc nauczę Cię jak takie kanały dokładnie wydezynfekować, jak bezpiecznie w nich przeprowadzić aktywację płynów i wreszcie jak te kanały wypełnić. 


 Standardowe reendo nie zawsze trzyma się schematów - czasami musimy usunąć nietypowy cement np. fosforanowy, gutaperkę z cieśni, a także coraz popularniejsze uszczelniacze bioceramiczne. Podobnie sprawa ma się z usuwaniem wkładadów z włókna szklanego a także tych standardowych - metalowych typu Anker. 


Na tym szkoleniu nauczę Cie jak postępować z otwartymi wierzchołkami w skutek resorpcji, rozkalibrowania lub niedorozwoju.  Przekonasz się, że podobne techniki i materiały można zastosować w leczeniu perforacji, niezależnie od jej lokalizacji. Dodatkowo pokażę Ci, a Ty przetrenujesz odpowiednio do sytuacji klinicznej dobrane techniki wypełniania kanałów. 

Plan godzinowy kursu (14 godzin szkolenia):

Dzień 1 - 10:00 - 18:00  (8 godzin szkolenia)

Dzień 2 - 09:00 - 15:00  (6 godzin szkolenia)


Prowadzący: Piotr Wujec