Przepraszamy, rejestracja dobiegła końca.

  • Data: 12.08.2023 10:00 - 13.08.2023 15:00
  • Lokalizacja Rzemieślnicza 5a, Nidzica, Polska (Mapa)

Inwestycja 2900

Opis

Wiele lat leczenie kanałowe koncentrowało się głównie  na prawidłowym ukształtowaniu systemu kanałów korzeniowych, na irygacji oraz na wypełnieniu kanałów. Na świecie istnieje wiele systemów narzędzi służących do tzw shapingu. W obecnych czasach coraz większą uwagę zwraca się także na zwiększenie efektywności płukania przestrzeni anatomicznej kanałów chociażby poprzez podniesienie stężenia płynów płuczących bądź stosowanie w coraz szerszej perspektywie laserów do aktywacji tychże płynów. Wydawałoby się, że zaopatrzenie perforacji czy techniki obturacji systemów korzeniowych to temat zamknięty…ale czy to prawda? Hmm…Zapewne znakomita większość z nas na cyklu zajęć z endodoncji wykonywała obturację wykorzystując metodę kondensacji bocznej zimnej gutaperki. Metoda ta co prawda bardzo popularna a jednak posiada pewne niedoskonałości. A czy Ty miałeś już przyjemność skorzystać w swojej praktyce endodonty z biomateriałów?

Czym jest biomateriał ?  Są to materiały, które cechuje biokompatybilność , nietoksyczność oraz antybakteryjność. Co więcej jedną z ich najważniejszych cech to także wytwarzanie alkalicznego pH co sprzyja wyżej wymienionej aktywności antybakteryjnej. Biomateriały nie wykazują skurczu objętościowego oraz cechuje je stabilność w środowisku biologicznym.
W swojej codziennej praktyce stosuje te materiały od ponad 7 lat i właśnie na tym kursie chciałbym pokazać Ci jak łatwe i zarazem jak skuteczne jest bioendo:) Będziesz miał możliwość nauczyć się technik zaopatrywania perforacji, kanałów typu open apex oraz obturacji kanałów przy użyciu uszczelniaczy na bazie biomateriałów. Perforacja jest to bardzo trudne zagadnienie w endodoncji i dlatego istotne jest aby znać metody zaopatrywania tego typu trudności tak aby nasze leczenie było skuteczne co pozwoli zachować zęba przez wiele lat. Błędne jest zdanie, że ząb z perforacją jest zębem z góry zakwalifikowanym do ekstrakcji i dlatego podczas szkolenia pokażę jak radzić sobie z takimi problemami. Zaprezentuję także sposóby jak możemy wypełnić system kanałów korzeniowych prostą do wykonania metodą jednego ćwieka oraz jak poradzić sobie z kanałami które mają bardzo szeroki otwór wierzchołkowy.

Kurs skoncentrowany jest na tym abyś mógł jak najwięcej czasu poświęcić na praktykę dlatego skupimy się głównie na praktycznych aspektach stosowania biomateriałów dlatego też wszystkie tips and tricks oraz szczegółowe rozwiązania dobierzemy indywidualnie do Twojego przypadku, z którym będziesz musiał się zmierzyć na szkoleniu. Po tym kursie nie będziesz miał już wątpliwości w jaki sposób poradzić sobie z najcięższymi przypadkami z zakresu endodoncji. Do zobaczenia w świecie endodoncji:)

Po każdym etapie części teoretycznej wykonywane są zajęcia praktyczne. Ćwiczenia wykonywane są na specjalnie do tego przygotowanych fantomach.

Prosimy o przywiezienie ze sobą zębów po ekstrakcji najlepiej trzonowych (inne też mile widziane) bez wykonanego dostępu.

Podczas kursu organizator zapewnia: materiały szkoleniowe, profesjonalnie wyposażone stanowiska do ćwiczeń praktycznych, pełne wyżywienie w trakcie trwania kursu.

Godzinowy plan kursu
Dzień 1 - 10-18
Dzień 2 - 9-15