Przepraszamy, rejestracja dobiegła końca.

  • Data: 14.04.2021 10:00 - 15.04.2022 17:00
  • Lokalizacja Rzemieślnicza 5a, Nidzica, Polska (Mapa)

Inwestycja 2900

Opis

Endodoncja jest dziedziną bardzo popularną, która niestety często spędza sen z powiek. Stres przed każdym zabiegiem paraliżuje.

Leczenie kanałowe jest postrzegane jako dość skomplikowana procedura. Już na etapie planowania możemy popełnić wiele błędów, które w późniejszych krokach będą mściły się ze zdwojoną siłą. Planując otwór trepanacyjny należy wiedzieć jak go wykonać aby nie popadając w euforię social media i minimalnych dostępów nie zrobić go za małym, jednocześnie należy pamiętać o oszczędności tkanek. Tak samo jest z preparacją kanałów, ich irygacją i obturacją. Bardzo dużo lekarzy ma problem już na samym początku leczenia. Gubią się w procedurach i technikach, skąd wiem ? Bo też tam byłem. Jesteś na początku swojej drogi masz wiele pytań, pytań na które ciężko czasem znaleźć odpowiedź w książce.  
Prowadząc kursy od kilkunastu lat, wiem, że nie chodzi w nich o pokazywanie milionów przypadków udowadniających jakim dobrym lekarzem jest wykładowca. W dobrym kursie chodzi o to aby uczestnik po zakończeniu go wiedział dokładnie jak praktycznie wykonać  takie leczenie jak wykładowca i był w stanie się rozwinąć. Jeśli też tak sądzisz to zapraszam Cie na ten kurs w którym nauczę Cię wszystkiego tego co umiem sam, pokażę Ci drogę jaką przeszedłem od początku swojej kariery zawodowej i gdzie zmierzam dalej. Zapraszam Cię w podróż po mojej pasji, pasji która zdefiniowała moją karierę zawodową. Plan kursu:

Dzień 1  10-17

- Mikroskop - Pokażę Ci jak ustawić mikroskop aby możliwe było wygodne dla Ciebie leczenie pacjenta. - Diagnostyka i planowanie zabiegu - Podczas tego etapu porozmawiamy o dokładnym planowaniu zabiegu. Co brać pod uwagę podczas planowania i jakie problemy możemy wyeliminować już na tym etapie. 
- Izolacja pola w łatwych i trudnych sytuacjach - Trudności w izolacji pojawiające się w codziennej praktyce to sytuacja normalna. Pokażę Ci jak unikać problemów i zaizolować każdy ząb. - Dostęp do systemu kanałów - Poznasz procedurę minimalnie inwazyjną, jednak powiem Ci dokładnie i pokaże gdzie i kiedy stosować jaki dostęp. 
- Anatomia endodontyczna - na podstawie analizy anatomii nauczysz się szukać skutecznie kanałów. Otrzymasz dokładne wskazówki jak i gdzie szukać kanału tak aby nie pominąć niczego. 
- Instrumentarium - Omówię instrumentarium ktore stosuję i powiem Ci dlaczego właśnie te a nie inne. Podczas kursu skupimy się jednak na procedurach tak abyś mógł swobodnie wybrać każdy system i zaaplikować moje metody do używanych przez siebie narzędzi.
-Negocjacja i kształtowanie kanałów korzeniowych - Rotacja i  recyprokacja. Pokażę Ci jak prawidłowo i przewidywalnie opracować kanały korzeniowe tak aby unikać złamań narzędzi. 


Dzień 2  10 -17

- Irygacja kanałów korzeniowych - Podzielę się moją sekwencją płukania. Opowiem Ci o tym dlaczego ją stosuję. Podam wszelkie zasady i objętości używanych płynów wraz z technikami aktywacji.
- Ultradźwięki w endodoncji - Opowiem Ci o wszystkich końcówkach endodontycznych jakie używam a także pokażę Ci jak je zaaplikować do Twojej praktyki.
- Obturacja kanałów - Pokażę Ci jakich technik obturacyjnych używam, jakiego sprzętu i powiem Ci dokładnie kiedy którą metodę zastosować tak aby wypełnienie kanałów już nigdy nie było stresujące. 
... a przede wszystkim - Pokażę Ci moją pasję do endodoncji.  


Po każdym etapie części teoretycznej wykonywane są zajęcia praktyczne.

Ćwiczenia wykonywane są na usuniętych zębach. Prosimy każdego uczestnika o przywiezienie kilku usuniętych zębów (nie tylko) trzonowych bez wykonanego dostępu.

Podczas kursu organizator zapewnia: materiały szkoleniowe, profesjonalnie wyposażone stanowiska do ćwiczeń praktycznych, pełne wyżywienie podczas trwania kursu.