lek. dent. Jakub Wiśniewski
Wykładowca

Ukończył Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie) w 2005 roku oraz Studia Podyplomowe z Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego w 2009 roku. Od ponad 13 lat specjalizuje się m.in. w endodoncji mikroskopowej, protetyce, estetycznych rekonstrukcjach uśmiechu, a także w leczeniu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego. 

Uczestnik licznych szkoleń i konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. 

Autor publikacji z zakresu endodoncji, współautor książki „Endodoncja w ujęciu klinicznym”. 

Wykładowca z zakresu dokumentacyjnej i kreatywnej fotografii stomatologicznej oraz post-produkcji zdjęć, endodoncji, ergonomii oraz wykorzystania mikroskopu w codziennej praktyce. Prowadził wykłady i warsztaty dla m.in. Academy of Laser Dentistry, DentalClass, Exactus, Master Level, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS), Profident, Witkowscy Dental Training Center. Przedstawiał swoje prezentacje i dzielił się wiedzą oraz doświadczeniem na największych konferencjach i kongresach w Polsce, m.in. Endomeeting, CEDE, Master Level Update, Master Level F*ck Up, Pulp Fiction, jak również na licznych szkoleniach indywidualnych i grupowych dla praktyk stomatologicznych. 

Współautor i współprowadzący warsztaty „REENDO KURS” poświęcone rozwiązywaniu najczęstszych powikłań w leczeniu endodontycznym, w tym usuwaniu złamanych narzędzi i zamykaniu perforacji. Współprowadzący kurs „Master Level: Plan&Prep” - praktyczne warsztaty planowania leczenia protetycznego oraz preparacji pod różne typy uzupełnień.

Aktywny członek Dental Masters Group i Master Level Guide – grup naukowych zrzeszających najlepszych lekarzy i wykładowców z Polski.

Prowadzi na Instagramie konto @jakub_wisniewski_dentist – poświęcone szeroko rozumianej kreatywnej fotografii stomatologicznej oraz konto @_the_endo_ – na którym porusza tematy związane z endodoncją oraz fotografią kliniczną.

W wolnym czasie zajmuje się fotografią, miłośnik jogi, squasha, wakeboardu oraz dobrych filmów i gier konsolowych.